TURVEY PARK v LEETON-WHITTON
Saturday, Maher Oval, 2.10pm
Subscribe now for unlimited access.
$0/
(min cost $0)
or signup to continue reading
FIRST GRADE
TURVEY PARK
B: H Woods, T Doyle, A Smith
HB: W O'Connor, J Haggar, J Margosis
C: B Lewington, C Dooley, L Mazzocchi
HF: S Jones, R Weidemann, J Ashcroft
F: C Grintell, B Wallett, L Leary
Foll: S Allan, S Camp, E Weidemann
Inter: R Leary, T Cunningham, L McRae
LEETON-WHITTON
B: Jack Coelli, Hayden Mahalm, Mark Salafia
HB: Jake Norman, Tom Meline, Isaac Houghton
C: Nathan Ryan, Bryce O'Garey, Dan Hillam
HF: Tom Handsaker, Josh Lanham, Brad Boots
F: Luke Trembath, Logan Mahalm, Jhi Grundy
Foll: Mason Dryburgh, Tom Groves, Will Wakeman
Inter: Ryan Oldershaw, Jack Favell, Jayden Broadbent
RESERVE GRADE
TURVEY PARK
B: B Robbins, H Hallcroft, B Cooper
HB: H Stapleton, D Irvine, D Woolfe
C: E Randal, L Quilter, K Smith,
HF: L Grigg, H Cook, W Ashcroft
F: L Johnstone, C Harmer, M Ness
Foll: H Voss, Z Randal, E Grigg
Inter: B Harmer, D Smith, R Cowan
LEETON-WHITTON
B: Damian Barker, Jack McDonell, Ryan Oldershaw.
HB: Cooper Boardman, Jamie Broadbent, Bryce Butler
C: Josh Stevens
HF: Tyler O'Connell, Chris Iannelli, Jack Clough
F: Will Handsaker, Lindsay Fysh, Hugo Gerhardy
Foll: Zac Fairweather, Mark Burns, Matt Axtill
Inter: Cody McCallum, Will Aliendi
UNDER 17.5S
TURVEY PARK
B: J Smith, F Van Marburg, L Livio
HB: B Toohey, B Harmer, G Charleson
C: J O'Connor, J Cain, A Jenkins
HF: C Stratton, O Jenkins, R McGill
F: H Rynehart, A Weightman, J Gowland
Foll: W Voss, H Isaac, J Hockley
Inter: H Davies, G Von Marburg, B Quilter
LEETON-WHITTON
B: Lachlan Broad, Jack Hollins, Mason Boardman
HB: Barry Spicer, Hugo Gerhardy, Ben Tyson
C: Cohen Mathews, Shannon Lehman, Jayden Broadbent
HF: Chris Iannelli, Eli Cashmere, Jhi Grundy
F: Raith Henman, Cody McCallum, Will Aliendi
Foll: Jaxon Ryan, Blake Ryan, Jude Clayton
Inter: Xavier McWhinnie, Will Handsaker, Ryan Ward, James Rourke, Zane Mahalm, Fergus Munns, Cooper Purtill
MANGOPLAH-COOKARDINIA UNITED-EASTLAKES v COOLAMON
Saturday, Mangoplah Sportsground, 2.10pm
FIRST GRADE
MANGOPLAH-COOKARDINIA UNITED-EASTLAKES
B: P Griffin, J Scott, P Killalea
HB: N Collins, T Smith, H Collins
C: C Chambers, T Cohalan, J Male
HF: Z Wiencke, T Keogh, D Arthur
F: J Whitley, M Collins, H Dew
Foll: T Smith, R Turnbull, E Schiller
Inter: J. Collins, I. Damme, J. Dore
COOLAMON
B: M Robinson, N Buchanan, P Bray
HB: L Gerhard, J Buchanan, B Leary
C: R Cox, A Clarke, A Macauley
HF: J Sykes, W Graetz, J Carroll
F: B Glyde, J Redfern, A Carroll
Foll: W McGowan, S Darcy, J Maslin
Inter: C Mattingly, H Wakefield, I Pattison
In: L Gerhard
Out: Z Oliver
RESERVE GRADE
MANGOPLAH-COOKARDINIA UNITED-EASTLAKES
B: R Wales, M Pollack, S Mazzocchi
HB: N Sainsbury, R Cole, N Miller
C: J Duke
HF: H Whitley, C Chambers, C Spackman
F: B Moller, W Clark, J Melton
Foll: W Seymour, H Dew, B Male
Inter: H Collie, J Hindmarsh
COOLAMON
B: C Neyland, J Bradley, M Coates
HB: J Fifield, M Barnes, A Buchegger
C: W Alchin, J Buttifant, D Mackay
HF: T Garrett, L McLoughlin, L Owens
F: B Edyvean, T Gillard, F Barty
Foll: J Robinson, S Neale, B Vance
Inter: T Besgrove, A Thompson, J Neale
UNDER 17.5S
MANGOPLAH-COOKARDINIA UNITED-EASTLAKES
B: M Neiberding, H Hosie
HB: J Woodhouse, J Learmont, B Edmunds
C: K Wood, I Molloy, H Wheeler
HF: H Brown, L Pulver, S Moller
F: C Jarick, C Hounsell
F: I Jones, X McDevitt, X Moller
Inter: H Smith, M Walker
COOLAMON
B: N Holden, L Moore, I Buchanan
HB: M Dryden, R Gallagher, L Higman
C: J Nelson, L Burns, R Furner
HF: C McKinley, B Hilton, J Rudd
F: J Sandral, L Naumann, J Kingham
Foll: T Pumpa, C Masterson, L Bell
Inter: N Buchanan, L McCaig, A Hilton, C Palmer, C Gallagher, L Fifield, H Burns
GRIFFITH v GANMAIN-GRONG GRONG-MATONG
Saturday, Griffith Ex-Servicemen's Fields, 2.10pm
FIRST GRADE
GRIFFITH
B: J Nancarrow, S Foley, M Agnew
HB: C Bock, J Best, N Conlan
C: L Wallace, J Rowston, W Ellis
HF: J Whitworth, J Toscan, A Brown
F: R Best, L Owen, C Cunial
Foll: N Richards, R Matheson, K Spencer
Inter: B Spencer, A Ray, D McDermott
GANMAIN-GRONG GRONG-MATONG
B: J Sase, J Walsh, L Walsh
HB: S Martyn, B Walsh, S Hamblin
C: J Taylor, A Proctor, M Taylor
HF: J McCaig, M Foley, M Rothnie
F: L Parker, K Watts, T Anderson
Foll: S Foley, M Hamblin, J Lander
Inter: D Cooke, C Krebsar, Z Forrestenko
In: S Foley, M Foley, D Cooke, J Taylor
Out: D Foley, J Olsson, K Mahon, G Alexander
RESERVE GRADE
GRIFFITH
B: K Hume, A Verhagen, D McKenzie
HB: R Malone, S Irvin, C Harrison
C: J Crowe, K Ruyg, Q Stevenson
HF: D Crack, B McRae, R Marnardo
F: K Duncan, N Witherspoon S Daniels
Foll: J Burley, J Crowe, M Cudmore
Inter: M Cornish, Z Demamiel, N Zappala, S Robinson
GANMAIN-GRONG GRONG-MATONG
B: N Klug, W Bryon, I Noble
HB: E Daniher, S Tempelton, N Holmes-Fitzgerald
C: M Hatty, S Butterfield, N McCrorry
HF: M Daniher, J Kerrisk, C Smith
F: B Hare, B Bryon, P Lucas
Foll: B Larkin, H Logan, H Crozier
Inter: W Kefford, B Fennessy, D Logan, J Hamblin
UNDER 17.5S
GRIFFITH
B: B Burns, L Demamiel, S Culgan
HB: J Rogerson, B Signor M Vardanega
C: K Stevenson, R Spencer, N Singh
HF: J Menegazzo, M Bennett, T D'Aquino
F: B Evans, T Bartter, D Patterson
Foll: M Ashcroft, Z Connor, B Morrissey
Inter: B Kenny, W Vaessan, B Devery
GANMAIN-GRONG GRONG-MATONG
B: T Hatty L Wall N Hatty
HB: B Blackwell J Guthrie G Richardson
C: A linsell J Taylor T Hare
HF: E Hart B Ruskin S Lenton
F: J Foley M Pavitt S Booth
Foll: T Smith H Pollard J Sullivan
Inter: M Rynehart J Pritchard J Inglis
COLLINGULLIE-GLENFIELD PARK v NARRANDERA
Saturday, Crossroads Oval, 2.10pm
FIRST GRADE
COLLINGULLIE-GLENFIELD PARK
B: Harry Radley,Tom Crackanthorp, Jackson Hughes
HB: Josh Gunning, James Pope, Joe Perryman
C: Blake Harper, Nick Perryman, Harry Wichman
HF: Chad Fuller, Sam Stening, Spencer Small
F: Ed Perryman, Andrew Clifford, Brad McMillan
Foll: Monty Inglis, Steven Jolliffe, Matt Klemke
Inter: Will Hughes, James Kennedy, Tom Howard
In: Tom Howard
Out: Dan Frawley
NARRANDERA
B: C Vearing, N O'Brien, B Grinter
HB: J Smith, K Bull, B Jamieson
C: T Van Buuren, Luke McKay, H Odgers
HF: J Grinter, I Bunge, C Irons
F: Leigh McKay, F Inglis, L Jamieson
Foll: B Hutchison, J Hedington, H Grintell
Inter: J Bourke, B Hall, M Melon
RESERVE GRADE
COLLINGULLIE-GLENFIELD PARK
B: Rhyle Davis, Zane Bolger, Tim Banks
HB: Pat Woods, Lachlan Bruckner, Luke Murray
C: Jackson Sanbrook, Mitch Ryan, Harrison Hugler
HF: Matt Geppert, Dan Kennedy, Riley Martyn
F: Nick Harris, Kal Sykes, Mick Cooke
Foll: Matt Thomas, Zac Billingham, Doug Dejong
Inter: M Wittman, Dane Fuller
NARRANDERA
B: W Roffe, J Hurley, K Bloomfield
HB: L Deen, L Kerr, D Knagge
C: L Brown, A Beal, C Bennett
HF: J Sergeant, X Vearing, K Spencer
F: H Wasley-Reilly, J Craze, C Whiteman
Foll: D Matthews, M Flack, A Eldridge
Inter: R Cabban, M Afuamua-Lyons, B Traynor, K Simpson
UNDER 17.5S
COLLINGULLIE-GLENFIELD PARK
B: Pat Fitzgerald, Alex Taylor, Tom Woods
HB: Jude Fuller, Aaron O'Connor, Brock Thomas
C: Oscar Wichman
HF: Cameron Woods, Nathaniel Woods
F: Bailey Woods
Foll: Cameron Woods, Noah Vennell, Hugh Bent
NARRANDERA
B: J Langley, T O'Mahoney, M Rainbird
HB: K Bloomfield, T Mclellan, T Pearson
C: B Stewart, M Salafia, M Kirk
HF: J Kerr, A Rankin, A Irons
F: D Harrison, B Tereva, R Hitchens
Foll: D Beard, L Deen, J Tereva
Inter: C Irons, M Forrest, J Graham, L Kerr
Our journalists work hard to provide local, up-to-date news to the community. This is how you can continue to access our trusted content:
- Download our app from the Apple Store or Google Play
- Bookmark dailyadvertiser.com.au
- Follow us on Twitter
- Follow us on Instagram
- Follow us on Google News
- Make sure you are signed up for our breaking and regular headlines newsletters